Kes on Ruudi?

Me lubasime kirjutada sellest, kuidas me oma rebase Ruudiga tuttavaks saime. Olime omavahel mõnda aega arutanud, et kes võiks meile nö “vapiloomaks” sobida?  
Tiia pakkus karu. Karu ja Kakao riimuvad kenasti.  Kuid kõik toredad karud tundusid juba võetud olevat. Külli pakkus kassi.. hmm sama lugu… No aga ehk jänes? Mkm… koer…? Mkmmm…
No ja siis juhtus selline lugu, et ühel ilusal hommikul, kui Tiia kodus köögilaua taga kakaod, no võibolla ka kohvi ;) jõi - nägi ta aias nuuskivat rebast. Tuleb välja, et Ruudi leidis meid ise - mitte meie ei leidnud Ruudit! Nuuskis aias ringi ja toppis oma koonu igale poole. Täpselt sellist Ruudit meile vaja oligi, kes nuusiks välja kõik head asjad ja teeks palju vigu, millest õppida. Täpselt nagu meie! Ühesõnaga Ruudi sobis meie Tsau Kakaole suurepäraselt vapiloomaks.
Ruudil ja sõpradel on lastele hulk toredaid lugusid, mis peatselt näevad ilmavalgust (värvi)vihikukestena ning millest hiljem saab kokku köita pisikese raamatu.
Ja pange tähele - kuna me oleme kõik vanaemad ja lisaks veel õpetajad - siis on neis lugudes muidugi kasutatud sõnu ja väljendeid, mille tähendust saab lastele selgitada või mille kasutamise üle koos arutada. Näiteks selliseid nagu “maldama”, “vispeldama” või “ tõredalt”. Ilmselt mõtleme edaspidi juurde veel mingeid toredaid lisaväärtusi. :)

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Tsau Kakao nime lugu

Järgmine

Miks Kakao?

Jaga seda artiklit